Házasság Hete – Gondolatok a házaspáros hétvégéről (2022.február 18-20.)

Vágyakozással készültünk a hétvégére. Pénteken a mise után a 9 házaspár bemutatkozásával indult a program. Nagymarosról és Gödöllőről is jöttek családok. Ők már részt vettek ilyen lelkigyakorlaton. A vezetett ima elvitt bennünket a kánai menyegzőn keresztül a saját lakodalmunkba. Felidézve a legszebb pillanatokat. István Atya előadásai a lejtőről és a felemelkedésről nagy segítséget adott a kapott feladatok megoldásához. Ezen a hétvégén valóban egymással tudtunk foglalkozni, minőségi időt töltöttünk együtt. Megfogalmaztuk a családunk jelmondatát. Fontos volt az egymás közötti kommunikáció. Szombaton este egy misét kaptunk ajándékba a Vártemplomban. Majd este szentségimádáson vettünk részt, ahol a párok imádkozhattak a házasságukért. Esténként közös beszélgetések tették még elmélyültebbé az együttlétet. Vasárnap reggel a felemelkedésről beszéltünk, majd következett a hétvége legáldottabb eseménye. Megújítottuk a házassági fogadalmunkat. 35 éve házasságban élő párként is azt tudom mondani, hogy ilyen programon mindenkinek részt kellene venni. Vágyakozással várjuk a következő alkalmat.

Kíváncsian és kicsit izgatottan készültünk az első házas hétvégénkre. 40 év egymással eltöltött év van mögöttünk, úgy gondoltuk, hogy már mindent tudunk a másikról, mégis úgy döntöttünk, hogy eljövünk és nyitott szívvel vártuk az új információkat a házasságról/házasságunkról. István atya lelki vezetésével mélyen átélhettük, hogy mi Isten szándéka a férfi és a nő kapcsolatával, a megbocsátás jelentőségét, az egymásra való odafigyelés fontosságát és Isten jelenlétét a házasság mindennapjaiban. Ez nem kibeszélő show, itt csak egymásra kell figyelnünk és újra és újra átgondolni, hogy miért is vagyunk együtt, mi az a szeretet, ami minden nap velünk van, még ha néha elfelejtkezünk is róla. Megerősödve, megnyugodva, lelkileg feltöltődve kaptuk meg az áldást a vasárnapi szentmisén. Én is csak ajánlani tudom mindenkinek, függetlenül attól, hogy mióta házasok, vegyenek részt házas lelki gyakorlaton. Egy ilyen lelki hétvége csak segíthet mindenkinek, hogy új erővel vágjon bele a hétköznapokba.